BTS Aplikacje do nauki

BTS Aplikacje do nauki

                Hej, wszystkim! Witajcie w jednym z ostatnich już postów z serii Back To School. Dzisiaj przedstawię kilka aplikacji, które pomogą Wam w nauce. Zapraszam.

1.       Busuubusuupng

Zacznę od aplikacji do nauki języków. Można uczyć się 12 języków, poćwiczyć akcenty z rodzimymi użytkownikami oraz ćwiczyć mówienie w konwersacjach. Na Sklepie Play ma dość dobre opinie, ponieważ 4,3 gwiazdki. Osobiście polecam, niestety ze względu na ilość języków do nauki, nie zawsze się nam sprawdzi. Ale z pomocą przychodzi nam druga aplikacja.

2.       Duolingo

duolingopng

Uważam, że jest ona bardziej dopracowaną apką niż busuu, ale może to ze względu na więcej możliwości. Tutaj odblokowujemy nowe tematy, kiedy skończymy wcześniejsze, aż w końcu docieramy do końca i odbieramy nagrodę w postaci odznaki. W tej aplikacji można uczyć się naprawdę wielu języków. Niektórych z polskim tłumaczeniem, ale inne wyłącznie z angielskim, niemieckim, itp. Tą aplikację oceniam na 9, ponieważ jest naprawdę super. Oczywiście istnieje jeszcze wiele zalet tej aplikacji, ale je musicie odkryć sami.

3.       HiNative

hinativejpgTa aplikacja, również pomaga w nauce języków, ale jest ona bardziej słownikiem. Tutaj porozumiewamy się z innymi użytkownikami, i np.: zadajemy pytanie Jak powiedzieć po angielsku „dom” (żeby nie było, wiem jak jest dom po angielsku, ale było to pierwsze słowo, które wpadło mi do głowy). I potem czekamy, aż ktoś odpowie nam na to pytanie. Zazwyczaj odpowiadają ludzie, którzy mieszkają w danym kraju, ale również tacy, którzy bardzo dobrze ten język rozumieją. Niestety nie jest to dobra opcja, jeżeli się spieszycie, ponieważ na odpowiedź można czekać 3 minuty, jak i tej odpowiedzi nie dostać, bo nieraz dajemy takie zdania, które stanowią dla większości problem. W takiej sytuacji warto przejść do następnej aplikacji.

4.       Tłumacz Google

googletumaczjpg

Tej aplikacji chyba nie muszę przedstawiać. Każdy, a przynajmniej większość zna i używa tego słownika. Ja również bardzo często z niego korzystam, ale pamiętajcie, żeby używać go tylko jeżeli chcecie przetłumaczyć słowo, a nie całą frazę, ponieważ wiele razy przekonałam się jak bardzo niegramatycznie tłumaczy zdania. Nieraz zamienia czasy, osoby, itp. Ale jeżeli chodzi o słowa to warto z niego korzystać, bo tłumaczenia są jak najbardziej trafne.

5.       Speechnotes

speechnotesjpgWreszcie przechodzimy do aplikacji innych, niż do nauki języków. Ta apka nie przyda nam się bezpośrednio do nauki, ale będzie bardzo pomocna w zapisywaniu wiadomości. Często macie tak, że nauczyciel mówi, a wy nie macie czasu tego zanotować? Z pomocą przyjdzie Wam ta aplikacja. Musicie coś zapisać a macie zajęte ręce? Z pomocą przyjdzie Wam ta aplikacja. Trochę zabrzmiało to jak reklama, ale co tam. Może powiem wam o co chodzi. Wystarczy, że coś powiecie, a ta apka zapisze to i przeleje na „papier”. Dzięki temu nie będziecie musieli klikać palcami w klawiaturę.

6.       Cram

crampng

Są to najzwyczajniejsze w świecie fiszki elektroniczne, więc chyba nie muszę Wam o nich dużo opowiadać. Powiem jedynie, że fiszki, są to takie karteczki, gdzie po jednej stronie mają słowo kluczowe, a po drugiej jego tłumaczenie, definicję, itp. Te są o tyle fajne, że można dodawać zdjęcia jako definicje słów.

7.       SimpleMind Free

simplemindfreepng

Tutaj możemy tworzyć swoje mapy myśli lub wykresy. Uważam to za bardzo dobry sposób na naukę, dlatego ta aplikacja znalazła się w tym poście

8.       Any.Do

anydojpg

To jest bardziej aplikacja organizacyjna, ponieważ pozwala nam wypisywać rzeczy, które musimy zrobić, a jeżeli już je skończymy, to możemy je odhaczyć. Również można robić listy zakupów, itp.

                Niestety to już wszystkie aplikacje, które chciałam pokazać Wam w tym wpisie. Mam nadzieję, że pomogą Wam w nauce lub organizacji. Tak jak zawsze piszcie w komentarzach pomysły na następne posty. No i do zobaczenia.

Papa